Skorzystaj z 5% rabatu!

Zarezerwuj wypoczynek nad morzem na naszej stronie.

Ruch to zdrowie

W gminie Kołobrzeg z roku na rok przybywa coraz więcej szlaków i tras turystycznych. Wycieczkę zaplanować możemy biorąc pod uwagę długość trasy jak i stopień trudności a jest z czego wybierać bo wytyczonych jest około 150km trasy. Tak atrakcyjnych tras pod względem widoków i przyrody jest w Polsce jak na lekarstwo dlatego warto wziąć pod uwagę taka opcję podczas pobytu. 
Szlak ponadto jest w większej części odseparowany od ruchu samochodowego.

Rower

Jedna z ciekawszych tras do pokonania na rowerze na którą można łatwo trafić jest Kołobrzeg- Ustronie morskie. W Kołobrzegu kierujemy się na północno-wschodni skraj miasta deptakami mijamy ostatnie hotele i ośrodki i kontynuujemy jazdę drogą rowerową w bezpośrednim sąsiedztwie plaży. Kolejno czekają na Państwa Ekopark wschodni a także wybudowana na klifie platformę widokowa. Jeżeli nie zabrali Państwo roweru ze sobą można skorzystać z naszej wypożyczalni rowerów, jak również wynająć rower miejski.

Bieg

Od dawna chcą zacząć Państwo biegać, ale ciągle odkłada swój pierwszy trening na jutro. Tutaj nie tylko z powodzeniem mogą się Państwo rozruszać na świeżym powietrzu ale i przy okazji podziwiać wyjątkową nadmorska przyrodę. Nawierzchnia tras jest rozmaita więc można dostosować sobie ją nawet do obuwia.

Nordic Walking

Jest to popularna forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. W zależności od treningu rozwija sile i wytrzymałość a dzięki odciążeniu redukuje nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy. Co ciekawe spala się więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu.  Dobrze jest rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije. Badania wykazały, że dobry trening techniki nordic walkingu pozwala osiągnąć usprawnienie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego.