ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Zacznijmy od początku…

Hel to początek Polski. Miasto leżące na półwyspie helskim bez którego trudno wyobrazić sobie mapę Polski. Mierzeja Helska zwana potocznie „ helską kosą” jest najmłodszą częścią naszego wybrzeża liczącą od 6000 do 8000tyś lat. Wszystko zaczęło się od siły prądów i fal morskich, które kumulowały masy piasku z klifów nadbrzeżnych.

Już na początku XX wieku na wakacje do Helu chętnie przyjeżdżały polskie elity.

Dziś wciąż jest jednym z najpopularniejszym miastem wśród urlopowych celów Polaków i trudno się temu dziwić.

Dogodne warunki klimatyczne i przyrodnicze oraz liczne atrakcje turystyczne, przyciągają turystów o każdej porze roku.

Latem w leśnym runie znaleźć można borówki. Jesienią, naszym oczom ukażą się rozległe, fioletowe wrzosowiska. Malownicze wydmy zaś porośnięte są bujnymi trawami i drobnymi roślinami charakterystycznymi dla wybrzeża.

W tym właśnie miejscu znajdzie się tu coś dla każdego. Popularne atrakcje Helu i ciekawe turystycznie miejsca warte odwiedzenia co roku przyciągają rzesze turystów.

Jedno z najatrakcyjniejszych miejsc kurortu jest słynne helskie fokarium i pokaz karmienia fok- zwłaszcza dla najmłodszych. Niedaleko fokarium znajduje się Muzeum Rybołówstwa z panoramą na miasto.

źródło: gohel.pl
źródło: gohel.pl
źródło: gohel.pl
źródło: gohel.pl
źródło: gohel.pl
źródło: gohel.pl
źródło: gohel.pl
źródło: gohel.pl

Warto udać się z wizytą do latarni morskiej, udostępniona do zwiedzania dla turystów. Z latarni rozpowszechnia się malowniczy widok na morze i cały cypel Helski.

Dla amatorów sportów wodnych doskonała bazą jest port. W okresie letnim z portu możemy płynąć statkiem do Gdyni, Sopotu i Gdańska.

Poza atrakcjami wodnymi turystyka aktywna to najsilniejsza strona nadmorskich kurortów. Do samego Helu biegnie najpopularniejsza trasa rowerowa wzdłuż Zatoki Puckiej.

Najbardziej urokliwym miejscem w centrum miasta jest ul. Wiejska z charakterystycznymi domkami rybackim, pełnymi pubów, kawiarni i stylowych restauracyjek.

źródło: gohel.pl
źródło: gohel.pl
źródło: gohel.pl
źródło: gohel.pl

Dla miłośników historii i nie tylko polecamy obejrzeć Muzeum Obrony Wybrzeża i Dom Morświna. To ciekawe połączenie wypoczynku z nauką.

To tylko początek długiej listy atrakcji turystycznych, które czekają na Was w nadmorskiej okolicy.

Oprócz miasta Hel na samym półwyspie ulokowanych jest jeszcze kilka interesujących nadmorskich kurortów m.in. : Władysławowo, Chałupy, Kuźnica, Jastarnia i Jurata.

Napisz do nas

Masz jakieś pytania? Napisz do nas!