ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Zacznijmy od początku…

Hel to początek Polski. Miasto leżące na półwyspie helskim bez którego trudno wyobrazić sobie mapę Polski. Mierzeja Helska zwana potocznie „ helską kosą” jest najmłodszą częścią naszego wybrzeża liczącą od 6000 do 8000tyś lat. Wszystko zaczęło się od siły prądów i fal morskich, które kumulowały masy piasku z klifów nadbrzeżnych.

Już na początku XX wieku na wakacje do Helu chętnie przyjeżdżały polskie elity.

Dziś wciąż jest jednym z najpopularniejszym miastem wśród urlopowych celów Polaków i trudno się temu dziwić.

Dogodne warunki klimatyczne i przyrodnicze oraz liczne atrakcje turystyczne, przyciągają turystów o każdej porze roku.

Latem w leśnym runie znaleźć można borówki. Jesienią, naszym oczom ukażą się rozległe, fioletowe wrzosowiska. Malownicze wydmy zaś porośnięte są bujnymi trawami i drobnymi roślinami charakterystycznymi dla wybrzeża.

W tym właśnie miejscu znajdzie się tu coś dla każdego. Popularne atrakcje Helu i ciekawe turystycznie miejsca warte odwiedzenia co roku przyciągają rzesze turystów.

Jedno z najatrakcyjniejszych miejsc kurortu jest słynne helskie fokarium i pokaz karmienia fok- zwłaszcza dla najmłodszych. Niedaleko fokarium znajduje się Muzeum Rybołówstwa z panoramą na miasto.

Warto udać się z wizytą do latarni morskiej, udostępniona do zwiedzania dla turystów. Z latarni rozpowszechnia się malowniczy widok na morze i cały cypel Helski.

Dla amatorów sportów wodnych doskonała bazą jest port. W okresie letnim z portu możemy płynąć statkiem do Gdyni, Sopotu i Gdańska.

Poza atrakcjami wodnymi turystyka aktywna to najsilniejsza strona nadmorskich kurortów. Do samego Helu biegnie najpopularniejsza trasa rowerowa wzdłuż Zatoki Puckiej.

Najbardziej urokliwym miejscem w centrum miasta jest ul. Wiejska z charakterystycznymi domkami rybackim, pełnymi pubów, kawiarni i stylowych restauracyjek.

Dla miłośników historii i nie tylko polecamy obejrzeć Muzeum Obrony Wybrzeża i Dom Morświna. To ciekawe połączenie wypoczynku z nauką.

To tylko początek długiej listy atrakcji turystycznych, które czekają na Was w nadmorskiej okolicy.

Oprócz miasta Hel na samym półwyspie ulokowanych jest jeszcze kilka interesujących nadmorskich kurortów m.in. : Władysławowo, Chałupy, Kuźnica, Jastarnia i Jurata.

Napisz do nas

Masz jakieś pytania? Napisz do nas!

Hotel Hel to nowoczesny Hotel na Helu z Basenem, Sauną i Masażmi Wodnymi, położony nad morzem bałtyckim. Z okien hotelu rozpościera się przepiękny widok na morze oraz sosnowy las. Jeśli, podobnie jak my, uważacie Państwo, że hotel na helu z widokiem na morze to doskonały pomysł na weekend, urlop, wakacje i wczasy na Helu, nad morzem Bałtyckim to serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej ofery przygotowanej specjalnie na sezon 2018. Nasz hotel w Helu posiada 60 pokoi, dużych, komfortowych i doskonale wyposażonych, zgodnie ze standardem Hotelu ****. Tutaj spędzisz niezapomniane wakacje na Helu w otoczeniu lasu, blisko plaży i morza. Doskonała lokalizacja, w Helu, na samym końcu półwyspu helskiego sprawia, że jest to również idealne miejsce do zorganizowania konferencji i różnego rodzaju spotkań biznesowych, szkoleniowych itp. Sala konferencyjna na 60 osób oraz komfortowe noclegi w hotelu na Helu, z restauracją i wyżywieniem, świetnie sprawdzą się również w przypadku konferencji kilkudniowych. Półwysep Helski hotele z basenem, nad samym morzem, blisko plaży to gwarancja udanych wakacji, udanego weekendu, pobytu, urlopu i wypoczynku. W tym miejscu zaznaczyć, że hotele na półwyspie helskim w sezonie letnim są mocno oblegane w związku z tym warto pomyśleć o rezerwacji pobyt z odpowiednim wyprzedzeniem. Półwysep Helski noclegi, pokoje, apartamenty - Hotel Hel zaprasza w Sezonie 2018 - wczasy hel, wakacje hel, noclegi półwysep helski.